Tomografia koherentna wzroku (OCT) to ciekawa nowa strategia kontrolowania wewnętrznych projektów oka. optyk tomaszow mazowiecki Najbardziej znane obecnie aplikacje badają drobne szczegóły siatkówki i nerwu wzrokowego również pierwszy fragment OCT został stworzony w celu zbadania rogówki, tęczówki i ogniska.

OCT wykorzystuje wytyczne impedancji światła do ukształtowania przekroju poprzecznego siatkówki lub nerwu wzrokowego. Super wspaniałe źródło światła, na przykład okulista tomaszów mazowiecki zastosowano wyjątkową diodę LED i Rozdzielacz kolumnowy służy do obramowania wzorca i pręta badawczego. Słup odniesienia odbija się od odbicia odniesienia i jest ponownie łączony z odbitym wałkiem filtrującym od oka. Komputer PC bada powstające projekty przeszkód. Przesuwając położenie odbicia odniesienia, można rozważyć różne głębokości siatkówki. Za filarem filtrującym podąża przez siatkówkę lustro sterowane komputerem, które może przesuwać punkt w kierunku płaskim, pionowym lub pochyłym. Najbardziej znane procedury stosowane do robienia gąsiora na siatkówce z tego rodzaju OCT wykorzystują progresję badania spotkania w różnych meridianach. Jest to podobne do filtrowania od godziny 12 do 6, a następnie od 1 do 7 itd.

Po przeszukaniu opracowywany jest przewodnik po badanej i wprowadzanej przestrzeni, w przeciwieństwie do skoordynowanego wieku z elementami sterującymi.

Najnowsze skanery OCT wykorzystują bardziej aktualną metodę znaną jako OCT widmowej przestrzeni. Jest to metoda, w której poszczególne częstotliwości światła są wykorzystywane niezależnie do wywoływania obrazu bez konieczności badania plamki na siatkówce. Przyspiesza to, dokładność i niezawodność danych wyjściowych.